Tények és valóság: az amerikai atombunkerek piaca növekszik

2024. december 22. 06:25

Az elmélet szerint az USA meggyengítette az egyik fő ellenfelét és megnövelte saját biztonságát.

2024. december 22. 06:25
null
Robert C. Castel
Robert C. Castel
Facebook

Nyitókép: terravivos.com

„Gyakran hallani azt az elméletet miszerint az ukrán háborúval az USA minimális befektetéssel meggyengítette az egyik fő ellenfelét és ezzel jelentősen megnövelte a saját biztonságát. Hogy mennyivel is nőtt pontosan az USA biztonsága?

Erre van egy igen jó és független mérce ami a tömegek bölcsességén alapszik. Ha az átlagember úgy érzi, hogy a biztonság növekedett, akkor valószínűleg kevesebben fognak saját óvóhelyeket, atombunkereket vásárolni. Ha viszont kevésbé érzi biztonságban magát egy esetleges háború árnyékában, akkor többen. 
Nos, lássuk mit mondanak a piaci adatok ezzel a kérdéssel kapcsolatban.

Az amerikai óvóhelyek és atombunkerek piaca a BlueWeave Consulting piackutatási jelentése szerint várhatóan 137 millió dollárról 175 millió dollárra növekszik 2030-ra a tavalyi évhez képest. Ha 2030-ra az USA lakossága közel 30%-al költ többet óvóhelyekre és atombunkerekre mint az ukrán háború elején, akkor valószínűleg a biztonságérzet is hasonló szintet zuhant.

Csendesen megkérdezném, hogy mennyivel kéne megnövelnie az USA-nak a nemzetvédelmi kiadásokat ahhoz, hogy ezt a 30%-os biztonságérzet deficitet ellensúlyozza? Most ha ehhez a kiadáshoz hozzácsapjuk az Ukrajna támogatására fordított közvetett illetve közvetlen kiadásokat, akkor még mindig olyan jónak tűnik ez a befektetés?”

 

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 16 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Obsitos Technikus
2024. december 22. 17:45
És vajon mi a céljuk ezzel? Utolsónak meghalni, egy évi bunkerlét után? Vagy túlélni, ami előle bebújnak a betonfalak közé, hogy amikor egy év múlva "elmúlt a veszély", szabadon kószálhassanak térdig hamuban és közben ordítozhassák, hogy "God bless the America"?
Kovács Ubul
2024. december 22. 16:11
Értjük századszorra is, ccastel.ru: az ukránok adják meg magukat.
Akitlosz
2024. december 22. 15:26
Az atombunker sokat ér és túl lehet benne élni az atomháborút, ha olyan minőségű és felszereltségű. Pár év alatt helyrejön annyira a környezet, hogy el lehet kezdeni az életet. Az atombombákban csak kevés radioaktív anyag van és az is jórészt a levegőbe kerül, azaz pár év alatt gyorsan csökken a sugárzás. Ezért lehet Hirosimában gond nélkül élni már lényegében az 1950-es évek óta. Az atomerőművek a veszélyesek ha felrobbannak, mert azokban rengeteg radioaktív anyag van és a talajt szennyezik évszázadokig. Csernobil lakhatatlan. A konzervek szavatossági ideje 4 év, de 4 év után sem mennek azonnal tönkre, szóval ki lehet húzni atombunkerben. De friss zöldséget is lehet termeszteni a föld alatt, csak napfény hullámhosszú lámpa kell és víz.
Akitlosz
2024. december 22. 15:13
Az emberek csak azt veszik meg, amire pénzük is van. Azaz a fizetőképes kereslet nem jellemzi a tömegek bölcsességét, mert a tömegeknek nincsen pénzük arra, amit szeretnének. Ha a tömegeknek lenne pénzük, akkor sokkal sokkal sokkal több atombunker épülne. Az hasonló, mint biztosítás. Valószínűleg jórészt csak kidobott pénz, de ha egyszer szükség lesz rá, akkor minden pénzt megért. Az atombunker építésnek csakis a pénzügyi lehetőségek szabnak határt. Nem a tömegek bölcsessége. Átlagember nem vesz, nem építtet atombunkert. Valami pincét lehet csinálni, ami vihar idején jól jön, de az az atomtámadástól nem fog megvédeni és nem is lehet benne évekig megélni a külvilág nélkül.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!